III Międzynarodowa Wystawa Fretek w Polsce - Kraków 2008

Miejsce: Centrum Kultury „Rotunda” przy ul. Oleandry 1 w Krakowie

Data: 26 października 2008 (niedziela), od 8 do 18



SĘDZIOWIE:
  • prof. Olga Szeleszczuk - Polska
  • Sandra Grimm - Niemcy
  • Victoria Maddison - Niemcy
  • dr Piotr Borsuk - Polska
  • Przemysław Baran - Polska
  • Reinhard Hess - Niemcy

NAGRODZONE FRETKI:
  • FRETKA WYSTAWY (THE BEST IN SHOW): Ali od Jula (Zula od Jula, Majster od Bungo, wł. JULA - Julita Garus)

  • SAMICA DOROSŁA (ADULT FEMALE): Ali od Jula (Zula od Jula, Majster od Bungo, wł. JULA - Julita Garus)

  • SAMIEC DOROSŁY (ADULT MALE): Royal Yasmin's Ferrets (Yume, Silver Dodi, wł. BUNGO - Krystyna Winkiewicz)

  • SAMICA MŁODA (YOUNG FEMALE): Bajnok Valentina Moreno (Bajnok Mira Pereira, Kiralydombi Vadasz Den, MPR wł. Milanna Cichoń)

  • SAMIEC MŁODY (YOUNG MALE): Norman od Bungo (Mantra od Bungo, Lipton od Jula, wł. Joanna Balon)

  • TCHÓRZ POLSKI (GOLDEN): Kadafi od Bungo (Kika, Alfred, wł. Małgorzata Radomska)

  • ALBINOS (ALBINO): Inka (wł. Andrea Santos da Silva)

  • ANGORA: Santiago Hierro van Angoraferretry (Flugel van Angoraferretry, Breezer van Angoraferretry, wł. Reka Sárközi)

  • SENIOR: Dina (wł. Katarzyna Sroka)


Kategoria: CIEMNE (DARK)

    SAMICE (FEMALES):
  • I miejsce - Fela od Jula (Ali od Jula, Smok, wł. JULA - Julita Garus)
  • II miejsce - Intryga (MALI PSOTNI RYCERZE, wł. Milanna Cichoń)
  • III miejsce - Myszka (wł. Andrzej Zieliński)
    SAMCE (MALES):
  • I miejsce - Ozzy (Tia Maria, Amaretto disaronno, wł. Andrea Santos da Silva)
  • II miejsce - Tasman (Frany, Ashy, wł. Szymon Piwowar)
  • III miejsce - Hades od Beta (Franciszka, Roofi, wł. Andrzej Zieliński)

Kategoria: ŁACIATE (SPOTTED)

    SAMICE (FEMALES):
  • I miejsce - Ali od Jula (Zula od Jula, Majster od Bungo, wł. JULA - Julita Garus)
  • II miejsce - Unathi od Muszu (Irys, Dave, wł.MUSZU - Urszula Franczak)
  • III miejsce - Királydombi Vadász Cygnus Milagros (Királydombi Vadász Edelweis, Galiano van Musters, wł. Reka Sárközi)
    SAMCE (MALES):
  • I miejsce - Norman od Bungo (Mantra od Bungo, Lipton od Jula, wł. Joanna Balon)
  • II miejsce - Lupin od Astra (Fufa, Smok, wł. Aleksandra Dudka)
  • III miejsce - Királydombi Vadász Brucewillis (wł. Marianna Prepuk)

Kategoria: JASNE (LIGHT)

    SAMICE (FEMALES):
  • I miejsce - Bajnok Valentina Moreno (Bajnok Mira Pereira, Kiralydombi Vadasz Den, wł. MPR - Milanna Cichoń)
  • II miejsce - Zoja (wł. BUNGO - Krystyna Winkiewicz)
  • III miejsce - Pucela (wł. DIOAMOND FERRETS - Magdalena Wroniszewska)
    SAMCE (MALES):
  • I miejsce - Royal Yasmin's Ferrets (Yume, Silver Dodi, wł. BUNGO - Krystyna Winkiewicz)
  • II miejsce - Maximus (Inka, nn, wł. Andrea Santos da Silva)
  • III miejsce - Luciusz Yasmin's Ferrets (Gwendolyn Yasmin's Ferrets, Kabultan Nostrofuretti, wł. BUNGO - Krystyna Winkiewicz)

Kategoria: SAMICE STERYLIZOWANE
  • I miejsce - Lilou (wł. Weronika Podsiadła)
  • II miejsce - Roxi (wł. Katarzyna Skarbek)
  • III miejsce - Mania (wł. Paulina Czerwicka)

Kategoria: SAMCE KASTROWANE / WASEKTOMIZOWANE

  • I miejsce - Nelson (wł. Kamila Chajęcka)
  • II miejsce - Józef (wł. Barbara Grabowska)
  • III miejsce - Walduś (wł. ASTRA - Patrycja Żmudzińska)

  • Fretka publiczności: Walduś (wł. ASTRA - Patrycja Żmudzińska)


OLIMPIADA DLA FRETEK:
    PIĘCIOBÓJ
  • I miejsce - Dudatti (wł. Klaudia Krupa)
  • II miejsce - Brie (wł. Kamila Krupa)
  • III miejsce - Lupin (wł. Aleksandra Dudka)
    Jedzenie jajka przepiórczego na czas
  • I miejsce - Alwin od Jula (wł. Aleksandra Durda)
  • II miejsce - Dudatti (wł. Klaudia Krupa)
  • III miejsce - Nelson (wł. Kamila Chajęcka)
    Wyścigi w rurach
  • I miejsce - Sonia (wł. Marek Żyśko)
  • II miejsce - Darwin od Jula (wł. Anna Sztwiertnia)
  • III miejsce - Mania (wł. Paulina Czerwicka)
    Picie mleka na czas
  • I miejsce - Łasic (wł. Magdalena Łyko)
  • II miejsce - Punio (wł. Natalia Stankiewicz)
  • III miejsce - Dudatti (wł. Klaudia Krupa)
    Najdłuższy pocałunek
  • I miejsce - Dudatti (wł. Klaudia Krupa)
  • II miejsce - Brie (wł. Kamila Krupa)
  • III miejsce - Punio (wł. Natalia Stankiewicz)
    Stójka na czas
  • I miejsce - Lupin (wł. Aleksandra Dudka)
  • II miejsce - Brie (wł. Kamila Krupa)
  • III miejsce - Toronto (wł. MUSZU - Urszula Franczak)


Opieka weterynaryjna:

Lek. wet. Przemysław Baran - Klinika Weterynaryjna Arka


Główny sponsor wystawy:

Totally Ferret linia profesjonalnychkarm dla fretek firmy BOSCH


Fundatorzy nagród:

Totally Ferret - BOSCH linia profesjonalnychkarm dla fretek.

FERPLAST - producent klatek, transporterów i akcesoriów do klatek.

Camon - producent akcesoriów dla zwierząt, w tym linii produktów dla fretek.

Rolmet - artykuły przemysłowe, Nowy Targ

www.fretki.petworld.pl - forum dyskusyjne.

FRETKI.COM - sklep internetowy dla fretek oraz domowa hodowla fretek BUNGO


Patronat medialny:

Telewizja Polska